DACIA ECO-G: POHON NA BENZÍN A LPG

Pokiaľ hľadáte úsporný motor s nízkou spotrebou paliva a zároveň nízkymi servisnými nákladmi už ďalej hľadať nemusíte.

Sú tu naše modely na benzín a LPG-DACIA ECO-G!

ECO-G je označenie našich motorov, ktoré sú schopné prevádzky ako na benzín, tak na LPG (skvapalnený ropný plyn, Liquified Petroleum Gas). Schopnosť spaľovať LPG je zaistená integrovaním systému vstrekovania LPG. Tento systém vyžaduje aj samostatnú palivovú nádrž umiestnenú v batožinovom priestore, ktorá však nezmenšuje jeho objem. LPG nádrž je vyrobená z veľmi silnej ocele a je tak schopná odolať tlaku až 25 barov. Prestavba celého systému na LPG prebieha priamo v našich výrobných závodoch. Značka Dacia je svojou ponukou LPG priamo z výroby na trhu unikátna a ťaží zo svojich viac ako 10 ročných skúseností v tejto oblasti. Preto sme schopní vám ponúknuť kompletnú ponuku modelov ECO-G – Duster, Sandero, Logan.​ ​

Ako to funguje?​ ​

Je to jednoduché! Prepnutie z benzínu na LPG je možné previesť ručne alebo automaticky (pokiaľ je nádrž na LPG prázdna). Samostatný ukazovateľ vám pomôže sledovať hladinu LPG v nádrži a zobrazí dojazd. A máme k tomu ešte čerešničku na torte… Plnenie nádrže je rýchle a jednoduché. Zaberie len 2 minúty! ​

Naše vozidlá na LPG sú vybavené dvoma rôznymi nádržami: jednu na benzín a druhú na LPG. Keď sú obe nádrže plné, môžete si dopriať kombinovaný dojazd viac ako 1 000 km. Viac než dosť na to, aby ste sa dostali kam potrebujete!

Technológia ktorá je… ÚSPORNÁ

Ceny za LPG sú výrazne nižšie! Cena paliva na kilometer sa môže znížiť až o 30% v porovnaní s benzínovým motorom a až o 8% v porovnaní s naftovým motorom.

Myslíte si, že je údržba motora náročná? Vôbec nie. Servisný interval je rovnaký, ako u benzínových motorov. Prehliadka samozrejme zahŕňa kontrolu LPG systému a pravidelnú výmenu plynového filtra.

Spoločne s úsporou paliva sú vaše prevádzkové náklady určite zaujímavé.

Ľahko dostupná technológia Dacia ECO-G, ktorá je v súlade s najvyššími normami kvality. Ponúka Vám všetko, čo potrebujete.

Naše predajkyne Vám ochotne poskytnú viac informácií!

EUROMOTOR PLUS – Autorizovaný predajca a servis vozidiel Dacia