NOVÁ ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV

ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV predstavuje elektromobilitu v jej najelegantnejšej podobe.

Keďže technika aj základný dizajnový jazyk vychádzajú z modelu ENYAQ iV, je pochopiteľne hlavnou novinkou v prevedení modelu ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV tvar jeho karosérie. Od B stĺpika karosérie sa zvažujú línie strechy v štýle vozidiel kupé, ktoré dodávajú novinke ešte emotívnejší vzhľad. Tento štýl je podporený športovo tvarovaným predným nárazníkom a taktiež novým prevedením bočných prahov lakovaných vo farbe karosérie, ktorá ešte viac zdôrazňuje dĺžku vozidla.

Úplne novo je tvarovaná zadná časť vozidla s ostro lomenou hranou a nápisom ŠKODA na veku batožinového priestoru. Špecialitou všetkých prevedení ENYAQ COUPÉ iV je presklená panoramatická strecha, ktorá nadväzuje na čelné aj zadné sklo vozidla a ktorá je prevedená v silnom čiernom tónovaní. Dynamický dizajn potom podporujú kolesá s ráfikmi o veľkosti 19 až 21 palcov. Emotívny vzhľad prinášajú aj štandardne dodávané FULL LED predné svetlomety.

Ako prvé čisto elektrické kupé značky ŠKODA bude ENYAQ COUPÉ iV k dispozícii aj v športovo ladenom prevedení RS. ENYAQ COUPÉ RS iV tvorí vrchol ponuky značky ŠKODA. Verzia RS disponuje systémovým výkonom 220 kW a krútiacim momentom 460 Nm, tomu zodpovedá jeho dynamika: zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 6,5 sekundy a maximálna rýchlosť je 180 km/h, čo je o dvadsať kilometrov za hodinu viac ako u ostatných prevedení modelu. Podvozok prevedenia RS aj verzie SPORTLINE je vpredu znížený o 15 a vzadu o 10

Vo všetkých prevedeniach modelu ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV sa môže posádka tešiť na rad Simply Clever prvkov a dostatok priestoru pre všetkých cestujúcich aj ich batožinu. Tých pojme ENYAQ COUPÉ iV v štandardnom usporiadaní 570 litrov. Výbava v podobe špičkových asistenčných a bezpečnostných systémov a prvkov a taktiež v oblasti komfortu sa viac-menej zhoduje s ponukou už predávaného SUV ENYAQ iV. Zákazníci teda môžu získať aj tak moderné prvky ako head-up displej s rozšírenou realitou, až deväť airbagov, služby konektivity s plánovanými vylepšeniami pomocou softvérových aktualizácií alebo špičkový parkovací asistent.

Vo vozidle ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV môžu zákazníci vyberať z dvoch veľkostí kapacity batérie a štyroch úrovní výkonu. Popri spomínanej verzii RS s batériou s kapacitou 82 kWh (77 kWh využiteľnej kapacity), ktorá má štandardne pohon všetkých kolies a výkon 220 kW, je v konfigurácii s touto batériou a pohonom všetkých kolies k dispozícii aj prevedenie ENYAQ COUPÉ iV 80x. To disponuje výkonom 195 kW a krútiacim momentom 425 Nm. Ďalej je v ponuke prevedenie ENYAQ COUPÉ iV 80 s pohonom zadnej nápravy a výkonom 150 kW. Práve tento variant ponúkne vďaka kombinácii úspornejšieho pohonu jednej nápravy a veľkej batérii najvyšší dojazd až 545 kilometrov (v cykle WLTP). Základom ponuky je potom na väčšine trhov prevedenie ENYAQ COUPÉ iV 60 s batériou s kapacitou 62 kWh (58 kWh využiteľných) a elektromotorom s výkonom 132 kW poháňajúcim zadné kolesá.

Majitelia vozidiel ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV môžu vozidlo nabíjať výkonom až 135 kW. Vďaka tomu je možné batériu s kapacitou 82 kWh pri rýchlodobíjaní nabiť z 10 na 80 % jej kapacity len za 29 minút. Doma je možné pomocou wallboxu ŠKODA iV Charger na striedavý prúd nabíjať výkonom až 11 kW a vozidlo sa v závislosti od veľkosti batérie nabije za šesť až osem hodín. Podobné časy je možné očakávať u bežných verejných nabíjačiek. Štandardne je ENYAQ COUPÉ iV vybavený nabíjacím káblom Mennekes, pre nabíjanie z domácej zásuvky s napätím 230 V a výkonom 2,3 kW je na želanie dodávaná nabíjačka kompatibilná so všetkými bežnými nabíjacími zásuvkami. ŠKODA dodáva aj univerzálnu nabíjačku iV s výmennými konektormi. V kombinácii s CEE adaptérom umožňuje nabíjanie na výkonnejších zásuvkách až do 11 kW.

Pre viac informácií kontaktuje našich predajcov. Radi Vám na všetko odpovedia.

EUROMOTOR