NOVÁ ŠKODA KAROQ JE TU

NOVÁ ŠKODA KAROQ JE TU

Pre zážitky, ktoré pretrvajú

Inovovaný dizajn modelu KAROQ prináša množstvo významných vylepšení. Od dizajnu, cez pohodlnejší a modernejší interiér, udržateľné materiály, nové technológie a hospodárne motory až po špičkových bezpečnostných asistentov a konektivitu.

S viac ako 500 000 predanými vozidlami je KAROQ jedným z pilierov úspechu značky ŠKODA. Aby sa tento trend udržal, auto bolo starostlivo vylepšené. Modernizovaná verzia má nový dizajn, vylepšenú aerodynamiku a ponúka moderné asistenčné systémy a infotainment.

Vďaka novej prednej časti a širšej šesťuholníkovej mriežke chladiča má ŠKODA KAROQ teraz robustnejší vzhľad. Svetlomety, užšie ako svetlomety ich predchodcu, majú nové rozloženie so „štvorokou“ grafikou a sú tiež k dispozícii po prvýkrát vo VERZII LED Matrix. Zmeny prešli aj mnohými ďalšími prvkami: najmä nárazníkmi, ale aj zadným spojlerom v hornej časti piatych dverí. Spojler na piatych dverách je novo natiahnutý a vo všeobecnosti vyhladzuje siluetu vozidla a zároveň v spojení s ďalšími úpravami pomáha zlepšovať aerodynamiku. Karoq sa tak stáva jedným z vozidiel s najlepšími aerodynamickými vlastnosťami vo svojom segmente.

Šetrnosť k životnému prostrediu bola jedným zo základných cieľov dizajnérov inovovaného MODELU KAROQ.

Pod kapotou modelu ŠKODA KAROQ tak nájdeme jeden z piatich moderných, úsporných motorov generácie Evo: preplňované benzínové jednotky TSI s objemom 1,0, 1,5 a 2,0 litra (s výkonom 81, 110 a 140 kW) alebo dve verzie dvojlitrového turbodieselu 2,0 TDI (85 a 110 kW). Benzínové motory používajú špeciálne riešenie na zníženie vnútorného trenia, motor 1.5 TSI má tiež dvojicu vypnutých valcov. Zákazníci si opäť môžu vybrať zo sady manuálnych prevodoviek a dvojspojkových automatických pohonných jednotiek DSG a k dispozícii je aj pohon všetkých kolies (4 × 4 a DSG sú štandardom motora 2.0 TSI).

Nová ŠKODA KAROQ obsahuje aj celý rad bezpečnostných prvkov a asistentov jazdy.

Všetky moderné technológie, vrátane núdzového brzdového systému v meste, prediktívny tempomat, udržiavanie v jazdnom pruhu a ďalšie riešenia sa snažia pomôcť v čo najväčšej možnej miere a zabrániť možnej kolízii. V prípade nehody je však posádka chránená až deviatimi airbagmi a napríklad tzv. viackolízna brzda, t. j. riešenie, ktoré brzdí vozidlo po nehode a tým zabraňuje ďalšiemu nekontrolovateľnému pohybu.

Pri ovládaní vozidla pomáha vodičovi inovovaný palubný systém. Karoq má teraz štandardne virtuálny mini kokpit s štandardne osempalcovým displejom s voliteľným 10,25″ displejom. Virtuálny kokpit so širšou funkčnou ponukou. K dispozícii sú tiež celkom tri rôzne úrovne infotainmentu s displejmi s veľkosťou od 8 do 9,2 palca. Samozrejme, najmä vo vyšších úrovniach infotainmentu sú k dispozícii funkcie pripojenia alebo digitálna asistentka Laura, ktorá rozumie celkovo pätnástim jazykom.

S inovovaným Karoqom prichádza do sortimentu aj športový špičkový dizajn.

Nesie označenie KAROQ SPORTLINE a je určite nezameniteľný vďaka množstvu jednotlivých prvkov. Vyznačuje sa napríklad športovými zliatinovými kolesami s uhlopriečkou až dvadsať palcov a množstvom čiernych detailov, ako je mriežka, okenné lišty, pozdĺžne strešné nosiče, kryty vonkajších zrkadiel a ďalšie prvky. Výhradne pre model SPORTLINE je vyhradená špičková jednotka 2.0 TSI s výkonom 140 kW, vždy v spojení s automatická prevodovka DSG a pohon všetkých kolies.

EUROMOTOR

Menu