Nový elektromobil Volvo C40

Nový elektromobil Volvo C40 definuje blízku budúcnosť švédskej automobilky

Volvo C40 je postavené na CMA platforme navrhnutej Volvom pre čisto elektrické automobily. Napriek všetkej podobnosti nejde o SUV. Strecha nového modelu sa totiž v zadnej časti zužuje. Týmto Volvo vstupuje do rady SUV-coupé, kde doposiaľ nemalo žiadne zastúpenie. Väčšiu svetlú výšku a vyvýšené sedenie si majitelia vozidiel XC pochvaľujú, takže v tomto ich nové C40 určite nesklame. Nová silueta s ostrým profilom a kontrastnou strechou pôsobí nezameniteľným dojmom. Ak vám v čoraz obľúbenejšom segmente SUV-coupé chýbala prítomnosť bezpečnej a spoľahlivej značky, už čoskoro tam nájdete aj reprezentanta od Volvo. Dôraz na dynamický charakter vozidla sa odráža aj v dizajne nárazníkov a zadných obrysových svetiel. Palubná doska modelu C40 je identická s XC40 Recharge, spolu s ktorým prišiel aj nový informačno-zábavný systém so systémom Android.

Ten Volvo vyvinulo v spolupráci so spoločnosťou Google, takže mapy, hlasového asistenta či multimediálny obchod Google Play má C40 už v základe. Stačí povedať „Hey Google“ a užívať si pohodlnosť, ktorú vám integrované služby od Google prinášajú. Infotainment postavený na platforme Android ponúka ešte jednu výhodu – aktualizácia softvéru vo Volvo C40 bude prebiehať na diaľku – teda ešte jednoduchšie a bez nutnosti návštevy Volvo servisu.

Interiér bez kože, no predsa luxusný

Fanúšikovia prírodných materiálov pri tejto informácii zvraštia čelo, no skutočnosť je taká, že v interiéri nového Volvo C40 Recharge nenájdete žiadne kožené prvky. Ide o vôbec prvý model zo Švédska s novou interpretáciou luxusu, ktorá je citlivejšia k životnému prostrediu. Namiesto kože budú volant, riadiaca páka a sedadlá potiahnuté udržateľnejšími prémiovými materiálmi.

Ako vidíte, s minimalizovaním uhlíkovej stopy to Volvo myslí naozaj vážne.

Dojazd 420 km, no v budúcnosti ešte viac

Aj keď je Volvo C40 skonštruované s maximálnym ohľadom na prírodu, nejde o úplné neviniatko. Jeho pohonnú jednotku tvorí dvojica elektromotorov – na každej náprave jeden – a výkonná batéria s kapacitou 78 kWh. Na 80 percent kapacity ju nabijete už za 40 minút a predpokladaný celkový dojazd 420 kilometrov vám v pohode vystačí na prejdenie z jedného konca Slovenska na druhý. Volvo však sľubuje, že dojazd elektromobilu sa bude s príchodom nových aktualizácií systému postupne predlžovať.

Žiadne kompromisy

S modelom C40 Recharge si nemusíte vyberať medzi výkonom a zodpovednou jazdou. Stačí si sadnúť, vyraziť na cestu a vychutnať si pohodlie riadenia s jedným pedálom a plynulé zrýchlenie v kombinácii s jazdou bez emisií.

Pre viac informácií kontaktujte našich predajcov.

Kontakt – Volvo Euromotor

Menu