Nový FORD Tourneo Connect

Nový FORD Tourneo Connect ponúka pohodlný a mimoriadne flexibilný interiér s maximálne siedmimi plnohodnotnými sedadlami a možnosťou výberu z dvoch dĺžok, ktoré vyhovujú všetkým zákazníkom.

Nový FORD Tourneo Connect dokonale zvládne všetko od prepravy kempingového vybavenia a športového náčinia až po funkciu praktického partnera pre malé firmy.

Silnou stránkou auta je dôraz na flexibilitu a praktickosť. Sedadlá v druhom a treťom rade možno sklopiť alebo vybrať a sedadlo predného spolujazdca možno sklopiť do roviny, vďaka čomu možno v kabíne prepravovať predmety s dĺžkou až 3 metre.

Vo vyšších výbavách si možno pre zvýšenie komfortu objednať aj ergonomické sedadlá s certifikátom AGR s predĺženou oporou na nohy a bedrovú opierku elektricky nastaviteľnú v štyroch smeroch. Auto pre zjednodušene prístupu využíva aj veľké posuvné bočné dvere na oboch stranách vozidla a komfort zvyšuje príplatková panoramatická presklená strecha a dvojzónová klimatizácia.

Zásadnou dizajnovou a technologickou inováciou prešla aj celá prístrojová doska, vrátane infotainmentu. Štandardom je 8,25-palcový displej, alternatívou je väčší 10-palcový displej s ktorým zákazníci získajú aj modem FordPass Connect, takže si okrem lepšieho využívania online služieb možno v aute spraviť aj hotspot. Na výber je (v závislosti od verzie) aj 10,25-palcový digitálny kokpit, ktorým možno nahradiť klasické prístroje pred vodičom.

Keďže ide o rodinné auto, bol kladený vysoký dôraz na bezpečnosť. V novom Tourneu môžete mať (opäť v závislosti od výbavy) až 19 rôznych asistenčných systémov. Už v základe sú predkolízny systém s automatickým núdzovým brzdením, tempomat, predné a zadné parkovacie senzory, monitoring únavy, udržiavanie v jazdnom pruhu a asistent pre rozjazd do kopca.

V rámci rôznych balíkov je dostupný napríklad aj asistent pre pozdĺžne aj kolmé parkovaníe, asistent pre cúvanie s prívesom, systém rozpoznávania dopravných značiek, rozšírené monitorovanie mŕtveho uhla a systém upozornenia na vozidlá vzadu pri vycúvavaní z parkovacieho miesta.

Všetky modely sú štandardne vybavené šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, alternatívou k nej je sedemstupňová dvojspojková automatická prevodovka PowerShift. Zákazníci si môžu teraz po prvý raz objednať Tourneo Connect s pohonom všetkých kolies, pričom systém automaticky rozdeľuje krútiaci moment medzi nápravy v závislosti od jazdných podmienok a povrchu. Ten je k dispozícii pre modely vybavené dvojlitrovým naftovým motorom EcoBlue s výkonom 122 koní a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Nové Tourneo Connect je MPV rovnako všestranné ako VY!

Ford Tourneo Connect – EUROMOTOR