Sila každého okamihu

Okamihy pokoja

Luxus ticha. Dochádzanie do práce bez emisií a s pocitom dokonalej spokojnosti. Vychutnajte si okamihy pokoja – stačí posunúť otočné koliesko prepínania jazdného režimu na režim Pure a oddať sa pôžitku z jazdy na Volve V60 T8 Twin Engine.

Pri plnom dobití ponúka režim Pure modelu V60 elektrický dojazd približne 50 km, vysvetľuje Per-Arne Reinholdsson, technický riaditeľ oddelenia hybridných vozidiel v spoločnosti Volvo Cars. Zároveň dodáva: „To znamená, že mnohí ľudia budú môcť s modelom V60 T8 Twin Engine dochádzať do práce a späť s nulovými emisiami.“

Okamihy sebaistoty

Volvo V60 T8 Twin Engine dokáže premeniť každú jazdu na dobrodružstvo, pri ktorom si budete užívať potešenie z výkonu plnými dúškami. Režim Power kombinuje obidva motory – zážihový motor preplňovaný turbodúchadlom a kompresorom a výkonný elektromotor, ktorých spolupráca zabezpečuje svižné a plynulé zrýchlenie. V prípade potreby možno zvoliť pohon všetkých kolies, ktorý prenáša všetok dostupný výkon priamo na vozovku. Per-Arne hovorí: „Máte istotu, že získate okamžitú reakciu pri stlačení plynového pedála. Poskytne vám sebaistotu, vďaka ktorej si budete môcť za volantom užívať každú cestu – a každý okamih.“.

Okamihy slobody

Behom dňa sa akumulátor modelu V60 T8 Twin Engine dobíja pri spomaľovaní vozidla. Táto funkcia je známa ako „rekuperačné brzdenie“. Keď dorazíte domov alebo na verejnú dobíjaciu stanicu, stačí zapojiť akumulátor hybridu do siete a počkať, kým sa dobije a bude pripravený na vašu ďalšiu cestu.

K dispozícii máte tiež flexibilitu tradičnej pohonnej jednotky, takže na dlhších cestách nemusíte mať žiadne obavy z vybitia energie. Pri ponechaní predvoleného režimu Hybrid si bude vozidlo automaticky vyberať medzi zážihovým motorom, elektromotorom alebo kombináciou oboch, pričom vám poskytne plynulú a úspornú jazdu v najvyššej možnej miere.

Per-Arne vysvetľuje: „Toto vozidlo bolo od základov navrhnuté tak, aby mohlo mať hybridný pohon s možnosťou externého dobíjania. Výhody hybridného pohonu teda nejdú na úkor priestoru alebo všestrannosti. K dispozícii máte fantastický batožinový priestor, vďaka ktorému môžete robiť všetko, čo len chcete. Model V60 T8 Twin Engine vám ponúka dostatok miesta aj v prípade, keď potrebujete previezť objemnú výbavu, ako napríklad golfové vaky, horolezeckú výstroj alebo príslušenstvo k fotoaparátu. Je to vozidlo, ktoré vám dáva úplnú slobodu na užívanie si aktívneho života.“

Menu